Poplave in požar hiše PDF natisni E-pošta
Sreda, 31 Avgust 2016 12:06

V ponedeljek 29.8.2016 ob 17:20 smo bili s sireno, pozivniki in intervencije.net aktivirani za poplave v Pesju. Izvozili smo z vozili GVC 16/40, GV-1, GVM in štirinajstimi gasilci. Posredovali smo na večih lokacijah, kjer smo črpali vodo, prebijali odtočne kanale in reševali imetje. Ob 17:43 pa smo prejeli klic, da v Podkraju pri Velenju gori nestanovanjska hiša. Na kraj smo izvozili z vsemi tremi vozili in gasilci s katerimi smo bili že na terenu. V pomoč so nam prišli tudi gasilci iz osrednje enote PGD Velenje in s skupni močmi smo požar pogasili, pregledali požarišče in ga zalili z vodo ter tako preprečili ponovni vžig. Hiša je bila v požaru popolnoma uničena. Hvala vsem operativnim članov našega društva, kateri ste se odzvali klicu na pomoč in tudi gasilcem iz osrednje enote PGD Velenje saj smo znova dokazali, da se lahko občani kljub vremenskim razmeram zanesejo na nas in našo pomoč!