Nenapovedana meddruštvena gasilska vaja gasilskih društev PGD Pesje in PGD Velenje. PDF natisni E-pošta
Prispeval Klemen Glušič
Nedelja, 22 Maj 2016 20:35

V sredo, 18. 5. 2016, ob 18:32 smo bili preko sirene, pozivnikov in intervencije.net aktivirani za delovno nesrečo pri stari skakalnici v Pesju. Ob prihodu na kraj smo ugotovili, da se je pri podiranju drevesa, drevo podrlo na dve osebi in manjši traktor za prevoz drvi. V nesreči sta obe osebi utrpele telesne poškodbe, zagorel pa je tudi traktor in podrast v gozdu. Na pomoč so nam priskočili gasilci iz osrednje gasilske enote PGD Velenje in s skupnimi močmi s tehničnih posegom rešili okleščeni osebi izpod drevesa, jih oskrbeli do prihoda reševalcev in pogasili požar.

Na srečo je šlo le za nenapovedano vajo, ki jo je pripravil operativni član našega društva. Tudi tokrat smo dokazali, da se izjemno hitro in strokovno odzovemo vsem, ki so naše pomoči potrebni!

Vsem sodelujočim pa še enkrat hvala in kapo dol vsem gasilcem, ki ste se izjemno hitro in strokovno odzvali klicu na pomoč.
HVALA!